Chorvatsko na konci května? Pro Zuzku všechno možné!

28. července 2011 v 21:28 | AngelD |  DRP
Další díl Deníku Rozmrzelé Puberťačky


Aloha poutníci, vítám vás na mé cestě do Chorvatska. Jo čtete správně, já si v pohodě jela k moři na konci května, tudíž přes školu. Paráda!
Ale má to své háčky. Například, nejela jsem tu za zábavou, tedy mé úmysly jsou zabavit se, ale bohužel, je tohle jen jakási praxe na čtrnáct dnů se třídou. Není to jen lehárko na pláži - do plavek stejně nepolezu, poněvadž mám na sobě tuku, že by z toho šlo nasmažit milióny a biliardy řízků, jakých mi zabalila má drahá máti. Ona je ale samozřejmě nesmažila na lidském tuku, ale na oleji. No to je fuk… prostě jsem sem přijela makat a ne se povalovat.
Ale i tak - moře! Kdo by neměl rád horký vlhký vzduch prosycený solí a tiché šumění v odevšud, když se v noci procházíte po pláži - nejlépe s nějakým namakaným borcem? A krajina je tu jak vystřižená z fotek cestovních kanceláří nabízejících tu nejzajímavější destinace.
Problémem jsou ale pokoje. Nejenže ho sdílím s holkou, kterou pomalu neznám a nemám si s ní, co říct, dokonce jsme si je museli uklidit, jen co jsme přijeli! Chápe to někdo z vás? Jsou malé a odporné a páchne to tu zatuchlinou. Prostě děs.
Navíc ještě není sezóna a tak vám musí být jasné, že většina zajímavých krámků, obchůdků a restaurací jsou prozatím pozavírané. Kde si teď jako mám dát drink a prohlídnout si časopis o výtvarných uměních?
Je to fakt, chci být malířka - ale netuším jestli mám dostatečný talent. A tak svoje "dílka" soudím, hodnotím a kritizuju podle nejlepších uměleckých děl, které malují skuteční mistři. Nejsem na tom dobře…
Dokonce tu ani nemají wi-fi! Kde si jako myslí, že budu chodit na Face? Ještěže tu mám ten noťas a v něm nejnovější hudbu a filmy.
No jednu výhodu to má, večer jeden hustý týpek ze třídy pořádá párty a mě se o tom řeklo! Byl to ten, se který mi v autobuse potají nabízel vodku. Patřil mezi hodně oblíbené spolužáky a já rozhodně nesmím ztratit příležitost, abych všem ukázala, že nejsem looser. Musím si na sebe vzít to nejlepší oblečení, co mám a nějak zakrýt špeky a nechutně tlusté nohy. No uvidíme.
Než se všechno uskuteční, chci se s vámi opět podělit o jeden zápis ze svého dřívějšího deníku…

Myšlenka 9:

Byla pro mě jako vzduch. Je vzduch.
Osobu - vzduch - o které mluvím nejspíš neznáte. Je to malá držkatá blondýna a bývala mou kamarádkou. Ne jen tak ledajakou. Bývaly jsme spolu neustále, ve škole, venku a vždy jsem si našly způsob jak se zabavit. Společně ještě z jednou kamarádkou - stydlivou brunetou - jsme byly nerozlučný trojlístek.
Ale už ne.
Ona je vzduch. Ne vzduch, protože ten je potřebný k životu. Ona je… jen dusík. Zabíjí všechno kolem sebe a tváří se, že má na to plné právo. Zabírá největší prostor a jen proto, že si myslí, že je to správné.
Ale skutečně je?
Není. Ona je Cézar v starověkém Římě. Dělá jen to, co se jí zachce a jen proto, že se jí to líbí. Myslí si, že jí každý strašně potřebuje, ale opak je pravdou.
Já to vím.
Viděla jsem totiž spousty filmů.
Ale nečetla jsem.
Nečtu.
Ne dnes, ne jindy. Knihy jsou nudné, jsou dlouhé... jsou lživé.
Když se něco stane v knize, zní to zábavně, když se o to pokusíte doopravdy, jste nahraní.
Život není fér.
A kamarádi taky ne.
Pomlouvají, lžou, bodají vám dýky do zad.
Neudělal tedy Brutt jen to, co mu Cézar dělal celý život?
Byl pouze synem špatného otce.
A já byla pouze kamarádka špatné holky.
Ale o tom to je.
Někomu stoprocentně věříte a pak najednou… se vše zhroutí.
Chtěla bych být dítětem, jako myslím ty ve školce. Hrát si s někým tři minuty a už přesto znát všechny jeho zvyklosti a povahu. Děti jsou jiné, všímavé.
Jejich štěstí je jednoduché, lehké.
Život dospělých je zlý, krutý a je založen na přetvářce.
Chtěla bych odcestovat s Petrem Panem a žít život věčného dítěte v Zemi nezemi.
Jenže to je nemožné. Vím to, poněvadž dospívám, tak jako každý jiný člověk.
Puberta je nejhorší období života. Hranice dětské fantazie se lomí a zůstává jen hořký sarkasmus.
A člověk si to uvědomí až když je pozdě…
Až když se k nim kamarádi otáčejí zády.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | Web | 6. srpna 2011 v 19:18 | Reagovat

K tí myšlence.... měla jsem podobnou "kamarádku". Jinak mco pěkné :D! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama